دسته‌ها
تیتر یک ورزش

یک بازی کاملا ملی

تیم‌ ملی فوتبال ایران امروز در شرایطی از ساعت 17 در مقدماتی جام ‌جهانی مقابل کامبوج قرار می‌گیرد که همه چیز تحت ‌تاثیر حضور زنان در ورزشگاه آزادی است. حدود 3500 بلیت به زنان فوتبالدوست فروخته شده تا آنها برای نخستین‌بار در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقه فوتبال حضور پیدا کنند. این‌بار گزینشی در کارنبوده . اگرچه خیلی‌ها نسبت به کم‌بودن جایگاه‌های زنان در آزادی انتقاد داشتند، اما هر کسی زودتر به سایت خرید بلیت مراجعه کرد، توانست بلیت بخرد. با توجه به این‌که حضور زنان در آزادی برای نخستین‌بار اتفاق می‌افتد، بد نیست به برخی نکات مهم در این‌باره اشاره کنیم.

بانوان چگونه وارد استادیوم شوند؟

با هماهنگی‌های انجام‌شده، ورود زنان به آزادی از پارکینگ اتوبوسرانی به شماره‌های 19 و 20 واقع در ضلع شرقی ورزشگاه صورت می‌گیرد. طرفدارانی که با خودروی شخصی وارد می‌شوند، می‌توانند آن را در پارکینگ مذکور پارک کنند و برای افرادی که خودرو ندارند هم اتوبوس تهیه شده تا از بلوار شیشه مینا به سکوهای بالای تونل ورزشگاه منتقل شوند. درِ مخصوص ورود بانوان از ساعت 13:30 باز می‌شود و توصیه شده که آنها رفتن به ورزشگاه را به ساعت‌های نزدیک به بازی موکول نکنند.

کارت ملی فراموش نشود

با توجه به فروش الکترونیکی بلیت‌، همراه داشتن کارت ملی برای زنان هم مثل مردان الزامی است. به همین دلیل فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای اعلام کرده ورود به ورزشگاه بدون کارت ملی امکان‌پذیر نیست.

وسایل اضافی به همراه نیاورید

شاید خیلی از زنان ندانند آوردن وسایلی که امکان پرتاب آنها به داخل زمین وجود دارد، به ورزشگاه ممنوع است. از آنجایی که بسیاری از بانوان معمولا وسایل آرایشی، ‌ادکلن و برخی لوازم غیر ضروری وشخصی را همراه‌ خود دارند، توصیه می‌شود که این وسایل را با خود به استادیوم نبرند، چراکه اجازه ورود آنها را نمی‌دهند و به همین دلیل از نظر مادی متضرر خواهند شد، زیرا مجبور می‌شوند این وسایل را بیرون از ورزشگاه رها کنند! همچنین با توجه به این‌که معمولا کارتخوان‌ بوفه‌های ورزشگاه به‌سختی کار می‌کند، همراه داشتن پول نقد برای خرید، کار آنها را راحت‌تر می‌کند.

قید تلفن همراه را بزنید

از آنجایی که تلفن همراه در ورزشگاه به سختی آنتن می‌دهد و اینترنت نیز خیلی سخت و کُند کار می‌کند، زنان باید بدانند که کارهای ضروری و تلفنی‌شان را قبل از ورود انجام دهند و به نوعی قید استفاده از تلفن همراه را در زمان بازی بزنند.

قبل از سوت پایان ورزشگاه را ترک کنید

اگر با خودروی شخصی به ورزشگاه نرفتید و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید، قبل از به صدا درآمدن سوت پایان بازی ورزشگاه را ترک کنید تا از ازدحامی که جلوی در ایجاد می‌شود در امان باشید.

 


حریف امروز تیم ‌ملی یکی از ضعیف‌ترین‌های آسیاست

تدارکات قبل از نبرد سخت بحرین

عکس تیم ملی

حریف امروز شاگردان مارک ویلموتس تیمی از سطح سوم فوتبال آسیاست که طبیعی است حریف ملی‌پوشان ایران نمی‌شود. کامبوج تیمی است که در رده‌بندی فیفا جایگاه 169 را به خود اختصاص داده است و پیش‌بینی می‌شود بردی آسان را در دومین مسابقه از مقدماتی جام‌ جهانی به دست آوریم. جالب این‌که کامبوج در رده‌بندی آسیا نیز رتبه 37 را دارد و حتی از تیم‌هایی مثل افغانستان، مالدیو و نپال نیز پایین‌تر است! همین مسائل برای این‌که بدانید حریف سختی نداریم، کافی است. به همین دلیل انتظار می‌رود تیم ‌ملی ایران به بازی نه‌چندان حساس امروز به چشم مسابقه‌ای تدارکاتی نگاه کند و تمرین گلزنی داشته باشد تا آماده مسابقه سخت هفته آینده با بحرین شود. کامبوج البته تیم سختکوشی است که از ‌سال 2013 تا 2019 در رده‌بندی فیفا 20 پله صعود کرده و از رده 189 خود را روی پله 169 رسانده است. تیم‌ ملی در مسابقه اول با هنگ‌کنگ، بازی تهاجمی را در دستور کار قرار داد و توانست با دو گل این تیم را شکست دهد. در چنین شرایطی مارک ویلموتس تغییرات نسبتا پرتعدادی را در ترکیب تیمش ایجاد کرده و بازیکنان جدیدی را فراخوانده است. از طرفی، سیدمجید حسینی دچار مصدومیت است و احتمالا به جای او مرتضی پورعلی‌گنجی در کنار حسین کنعانی‌زادگان در قلب دفاع قرار خواهد گرفت. علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی، وریا غفوری، مهدی ترابی و چند بازیکن دیگر هم اصلا به تیم ‌ملی دعوت نشده‌اند.

ویلموتس: بازی دفاعی می‌خواهید، من نیستم!

مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ‌ملی در نشست خبری پیش از دیدار با کامبوج صحبت‌هایش را این‌طور آغاز کرد: «زندگی بدون ریسک اصلا معنی ندارد. وقتی تیم 40 متر جلو می‌رود، پشت بازیکنان فضا به وجود می‌آید و اگر چسبیده به دفاع بازی کنید، قطعا این دو روش با هم تفاوت دارند.
ما در تیم ‌ملی یارگیری نفر به نفر داریم و اگر یک نفر لیز هم بخورد، من بازیکنانم را تشویق می‌کنم، چون بازی هجومی را دوست دارم. در زندگی باید خطر کرد. اگر شما از من بازی تدافعی می‌خواهید، من چنین آدمی نیستم.» او در ادامه به مسأله پرداخت‌نشدن حقوقش هم این‌طور واکنش نشان داد: «من یک مربی هستم. بازیکنانم و تیم ‌ملی ایران را دوست دارم. هدف من این است که خوب بازی کنیم و برنده شویم. مطمئنا بقیه مسائل در آینده حل خواهد شد.» ویلموتس در بخش دیگری درباره تغییرات فهرست تیم ‌ملی نیز گفت: «اگر بازیکنان در باشگاهشان جایی نداشته باشند، طبیعتا به تیم ‌ملی هم دعوت نمی‌شوند. هدف ما این است که هیچ‌ کس مطمئن نباشد که در تیم ‌ملی همیشه حضور دارد و این مسأله فضا را رقابتی می‌کند.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *