دسته‌ها
ورزش

ماجرای شایعه‌ای که روزبه‌روز جدی‌تر می‌شود

باخت روز گذشته شهرخودرو و از دست دادن صدر جدول نقطه آغازی برای جدایی یحیی گل‌محمدی از تیم مشهدی بود. سرمربی جوان شهرخودرو که از چند روز قبل نسبت به امکانات ضعیف موجود در این تیم انتقاد کرده بود، از هر زمان دیگری به نیمکت پرسپولیس نزدیک‌تر است و این‌طور که گفته‌می‌شود مذاکرات هم برای انتقال او در نیم‌فصل به تهران انجام شده است.

چه چیزی یحیی را در مشهد نگه داشت؟
با اینکه یحیی گل‌محمدی فصل قبل با شهر خودرو نتایج خوبی کسب کرد و حتی سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد، در ابتدای فصل خیلی علاقه‌ای به ماندن در این تیم نداشت؛ دلیل اصلی او نیز پیشنهاداتی بود که از پرسپولیس و تیم‌ملی امید دریافت کرده بود. گل‌محمدی که بعد از چند روز مذاکره قرارداد خود را با مبلغ قابل توجهی با شهرخودرو تمدیدکرد، نتوانست به پیشنهاد تیم‌ملی امید و سپس پرسپولیس جواب مثبت بدهد. او که تا قبل از بازی‌های دیروز تیمش صدرنشین لیگ بود، حالا باز هم مشتریان پروپاقرصی دارد و گویا این بار خودش هم تصمیم به جدایی گرفته، چون از ابتدای فصل بارها درباره مشکلات شهرخودرو صحبت کرده است.
زمزمه‌های جدایی با انتقاد از مدیران
یحیی در نشست مطبوعاتی پیش از دیدار با نفت آبادان جمله عجیبی را به زبان آورد: «نیمکت ما از ابتدای فصل سرما دارد می‌لرزد!» او به کمبود امکانات در تیم شهرخودرو اشاره کرد و اینکه کادرفنی و بازیکنان این تیم حتی لباس گرم هم دریافت‌نکرده‌اند! سرمربی شهرخودرو پیش از این هم در مصاحبه‌های خود به مدیران باشگاه درباره دریافتی کم بازیکنان و پرداخت‌نشدن پاداش آسیایی‌شدن تیم طعنه زده بود. البته مدیرعامل شهرخودرو با گل‌محمدی هم‌نظر نیست و اعتقاد دارد دریافتی بازیکنان این تیم کم نبوده و مشکل لباس را هم به مسائل گمرکی مرتبط می‌داند. اتفاقات روزهای اخیر و صحبت‌های تند گل‌محمدی نشان می‌دهد اختلاف بین سرمربی و مدیران شهرخودرو بیش از قبل شده و آتش این اختلافات ممکن است به‌زودی فوران کند. باخت خانگی دیروز شهر خودرو نیز مزید بر علت شد تا احتمالا ارتباط بین یحیی و مدیران پدیده وارد فاز جدیدی شود. تمام این مسائل زمزمه‌های جدایی یحیی گل‌محمدی از شهر خودرو را سر زبان‌ها انداخته است.
گل‌محمدی جانشین کالدرون؟
گابریل کالدرون که نتوانست جای مربی موفق و محبوب پرسپولیس را در لیگ نوزدهم پر کند، هنوز اوضاع تیمش آنچنان هم بد نیست که مدیران پرسپولیس رأی به اخراج او بدهند. با این حال مربی آرژانتینی با چهار باختی که در کارنامه تیمش ثبت‌شده، خودش را لبه پرتگاه می‌بیند و هر روز شایعه برکناری‌اش را می‌شنود. شاید مدیران پرسپولیس هم منتظر لغزشی از سرمربی خود هستند تا رأی به تغییرات بدهند. البته جدا از اینکه چه نتیجه‌ای برای پرسپولیس در جدول رده‌بندی لیگ برتر ثبت‌شده، هواداران از نحوه بازی تیم‌شان اصلا راضی‌نیستند و دائما از کالدرون انتقاد می‌کنند. شاید عذاب‌آورترین اتفاق برای مربی آرژانتینی مقایسه دائم او با برانکو باشد. مربی کروات هم در یک‌سال ابتدایی حضورش در پرسپولیس به نتایج چندان امیدوارکننده‌ای نرسید و سپس توانست برای سه سال پیاپی سرخپوشان را قهرمان ایران کند. حالا هم که سایه یحیی گل‌محمدی بالای سر کالدرون احساس‌می‌شود، شاید مربی آرژانتینی هم دیگر نخواهد در چنین وضعیتی به کارش ادامه دهد. به‌هرحال اوضاع برای کالدرون پیچیده خواهد بود و ممکن است او با کوچکترین لغزش نامه اخراج خود را بگیرد. البته اول از همه باید دید مدیران پرسپولیس در پروژه جذب یحیی گل‌محمدی چقدر موفق خواهند بود. آنها کار سختی برای جلو بردن این پروژه آن هم به صورت مخفیانه خواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *