دسته‌ها
رویداد

استانداران به خانواده‌های‌ آسیب‌دیده سرکشی کنند

رئیس‌جمهوری درباره حوادث اخیر گفت: «استانداران با سرکشی به خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده به کمک آنان بشتابند، از خانواده‌های حادثه‌دیده دلجویی کنند و حداکثر کمک و همراهی را با آنان داشته باشند.» به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در دیدار با استانداران سراسر کشور که وزیر کشور و معاونان او نیز حضور داشتند، با تشریح ویژگی‌های بودجه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، اتمام طرح‌های نیمه‌تمام و صرفه‌جویی در تمامی ابعاد و تلاش برای تنظیم امور استان‌ها براساس اولویت‌ها را ضروری دانست.

روحانی با طرح نمونه‌هایی از ضرورت‌ها و اولویت‌های اقتصادی، وظیفه اصلی استانداران را خدمت به مردم و برخورد صادقانه و شفاف با آنان خواند و اظهار داشت: «گفت‌وگو با قشرهای گوناگون مردم و مطرح‌کردن مشکلات موجود و تلاش‌ها و عملکرد دولت، همراهی قاطبه مردم را به دنبال دارد و مردم فهیم ایران، دولت خود را تنها نخواهند گذاشت.» رئیس‌جمهوری با اشاره به حوادث اخیر تأکید کرد که حتما استانداران با سرکشی به خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده به کمک آنان شتافته و از خانواده‌های حادثه‌دیده دلجویی کنند و حداکثر کمک و همراهی را با آنان داشته باشند.
او افزود: «مردم با مشکل مواجه هستند و ما باید ضمن برنامه‌ریزی برای حل مشکلات آنان، وضع و شرایط تحریم و اقدامات دولت را برای مردم بازگو کنیم و در راه‌حل‌ها از آنان یاری بخواهیم.» روحانی از استانداران خواست که اصلاح قیمت سوخت را که اقدامی ملی و تصمیمی از سوی کل نظام بود با اهداف این طرح که کمک به قشرهای آسیب‌پذیرتر و قدمی در جهت عدالت و رفع تبعیض بوده است، برای مردم توضیح دهند و اگر پیشنهادی برای اصلاح امور و بهترشدن زندگی مردم دارند به دفتر رئیس‌جمهوری اعلام کنند.
رئیس‌جمهوری همچنین با تشریح نتایج برجام و مشکلات پس از خروج آمریکا از این توافق و تلاش‌های دولت و نظام برای اداره کشور در شرایط تحریم‌های حداکثری، بر اجماع و همدلی همه مسئولان نظام به‌عنوان ضرورتی برای عبور سریع‌تر از این مرحله تاریخی اشاره داشت. در این نشست شماری از استانداران نیز گزارشی از حوزه مأموریت خود ارایه کرده و برنامه‌ها و مطالبات استان‌های خود را با رئیس‌جمهوری در میان گذاشتند. پیش از سخنان رئیس‌جمهوری، وزیر کشور و معاونان وزارت کشور نیز گزارشی از وضع استان‌ها و ستادهای تشکیل‌شده در جهت اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت ارایه کردند. در این گزارش‌ها همچنین برنامه‌های آتی این وزارتخانه در ارتباط با اصلاح روش‌ها و بهبود مناسبات ارتباطی با استان‌ها تشریح شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *